DROP-IN


Dołącz do nas - wolontariat w programie redukcji szkód

Studiujesz psychologię, pedagogikę, pracę socjalną czy któryś z podobnych kierunków? Chciałbyś/chciałabyś zdobyć wiedzę i doświadczenie w pracy z osobami używającymi środków psychoaktywnych? W takim razie zapraszamy Cię do pracy wolontaryjnej w projekcie DROP-IN! Praca u nas jest zdecydowanie ciekawsza niż przewracanie dokumentów w biurze i bardziej kreatywna niż parzenie kawy. Poznasz interesujących ludzi i będziesz mieć dużo przestrzeni do własnej inicjatywy. Wolontariat u nas to praca w zespole złożonym z młodych ludzi, udział w szkoleniach i w superwizji.

Realizacja projektu jest w dużym stopniu oparta o pracę wolontariuszy (od przygotowywania posiłków, pomocy w korzystaniu z łaźni i prac porządkowych po pełnienie dyżurów, działania środowiskowe i asystenckie). Nasi wolontariusze uczestniczą w szkoleniach i mają okazję brać udział w konferencjach.

Prowadzimy szeroką współpracę z krakowskimi uczelniami w zakresie stażów i praktyk studenckich. Spośród osób, które odbywają praktyki i staże wyłaniani są wolontariusze, którzy pracują w niektórych projektach realizowanych przez Poradnię.


Edyta Kiszczak

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z autyzmem. Stara się łączyć pracę w podejściu behawioralnym i Porozumienie bez przemocy (nurt wychowawczy skupiający się na emptycznej komunikacji i potrzebach drugiego człowieka). Zainteresowania: kultura psychodeliczna, sztuka, a szczególnie rysunek i tatuaż, języki skandynawskie i podróże na północ.
Weronika Hawryłeczko

Studentka II roku psychologii ogólnej na Uniwesytecie Jagiellońskim. Moją ulubioną gałęzią naukowa jest psychopatologia. Czas wolny spędzam w towarzystwie ukochanego psa, spacerując po okolicznych lasach. Dodatkowo jestem baristką i interesuję się poezją oraz jej interpretacją.
Ewa Ząbkowska

Studentka V roku Psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Interesuje się kulturą żydowską i historią II wojny światowej. W wolnych chwilach uwielbia jeździć palcem po mapie planując wymarzone podróże i uczyć się języka rosyjskiego.
Katarzyna Szczerba

Studentka III roku pedagogiki specjalnej – resocjalizacji oraz II roku psychologii stosowanej na UJ. Działalność w DROP-IN rozpoczęła od praktyk studenckich. Od kilku lat działa jako wolontariuszka m.in. pracując z chorymi dziećmi. Lubi robić coś dla innych i woli słuchać niż mówić, dlatego jej pasją jest gotowanie i muzyka.
Aleksandra Kopyś

Studentka IV roku psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Interesuje się głównie psychologią społeczną i neuronauką, zwłaszcza w zakresie kultury i duchowości. Pasjonatka sztuk wizualnych, gra w teatrze alternatywnym w Kielcach.
Byli wolontariusze


Tadeusz Stańczyk

Jestem studentem III roku Pedagogiki Resocjalizacyjnej na Akademii Krakowskiej. Interesuję się terapią uzależnień, technikami motywacyjnymi. Lubię pomagać osobom, które walczą ze swoimi słabościami i wszelkimi nałogami. Nie lubię bezczynnie siedzieć w domu. Uwielbiam podróże te dalsze i bliższe, grę w squosha, basen i piłkę nożną.
Klaudia Homik

Studentka III roku pedagogiki resocjalizacyjnej i profilaktyki społecznej na Akademii Ignatianum. Miłośniczka gotowania, fotografii i dobrych książek. Wolny czas poświęca na dyżury w drop in oraz podróżowanie.

Jon Olveira

Pochodzi z Kraju Basków, a dokładnie z Bilbao. Ma 22 lata i studiuje na kierunku animacja społeczno-kulturowa i turystyczna na IES Saturnino de la Peña BHI w Sestao. Przebywa w Polsce w ramach ramach programu Erasmus i na 3 miesiące został wolontariuszem Drop-in. Uwielbia wspinać się w górach i na codzień jest zagorzałym kibicem Atletic Bilbao.

Weronika Andrzejewska

Studentka III roku pracy socjalnej na Akademii Ignatianum w Krakowie. Wolontariuszka w Drop-in Monar oraz wolontariuszka w programie Narkotyki na Gorącym Uczynku. Mówi o sobie: "Uwielbiam dyżury w Drop-in. Interesują mnie podróże, wysokie góry, sztuki walki, tatuaże i historia". Weronika od wielu lat jest miłośnikiem szczurów hodowlanych.
Aleksandra Żelazowska

Studentka III roku roku pedagogiki resocjalizacyjnej i profilaktyki społecznej na Akademii Ignatianum. Interesuje się niewyjaśnionymi zagadkami kryminalnymi (cold cases), a wieczory lubi spędzać z literaturą Stephena Kinga.Dawid Bieniek

Student kognitywistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, wolontariusz - pracownik środowiskowy w DROP-IN, wolontariusz w Społecznej Inicjatywie Narkopolityki i partyworker projektu Czyste Bity. Uwielbia góry, las i dalekie podróże.
Miguel Rubio

Student Erasmusa w wieku 21 lat, który studiuje nauki społeczne na uniwersytecie w Las Palmas w Hiszpanii (Universidad de Las Palmas de Gran Canaria). Pracuje od dwóch miesięcy w Drop-in jako wolontariusz, ale niedługo wraca do siebie. Jak twierdzi – bardzo się cieszy, że mógł tu pracować i pomagać osobom używającym narkotyków, bezdomnym i niepełnosprawnym.