DROP-IN


Dołącz do nas - wolontariat w programie redukcji szkód

Studiujesz psychologię, pedagogikę, pracę socjalną czy któryś z podobnych kierunków? Chciałbyś/chciałabyś zdobyć wiedzę i doświadczenie w pracy z osobami używającymi środków psychoaktywnych? W takim razie zapraszamy Cię do pracy wolontaryjnej w projekcie DROP-IN! Praca u nas jest zdecydowanie ciekawsza niż przewracanie dokumentów w biurze i bardziej kreatywna niż parzenie kawy. Poznasz interesujących ludzi i będziesz mieć dużo przestrzeni do własnej inicjatywy. Wolontariat u nas to praca w zespole złożonym z młodych ludzi, udział w szkoleniach i w superwizji.

Realizacja projektu jest w dużym stopniu oparta o pracę wolontariuszy (od przygotowywania posiłków, pomocy w korzystaniu z łaźni i prac porządkowych po pełnienie dyżurów, działania środowiskowe i asystenckie). Nasi wolontariusze uczestniczą w szkoleniach i mają okazję brać udział w konferencjach.

Prowadzimy szeroką współpracę z krakowskimi uczelniami w zakresie stażów i praktyk studenckich. Spośród osób, które odbywają praktyki i staże wyłaniani są wolontariusze, którzy pracują w niektórych projektach realizowanych przez Poradnię.


Byli wolontariusze


Tadeusz Stańczyk

Jestem studentem III roku Pedagogiki Resocjalizacyjnej na Akademii Krakowskiej. Interesuję się terapią uzależnień, technikami motywacyjnymi. Lubię pomagać osobom, które walczą ze swoimi słabościami i wszelkimi nałogami. Nie lubię bezczynnie siedzieć w domu. Uwielbiam podróże te dalsze i bliższe, grę w squosha, basen i piłkę nożną.
Klaudia Homik

Studentka III roku pedagogiki resocjalizacyjnej i profilaktyki społecznej na Akademii Ignatianum. Miłośniczka gotowania, fotografii i dobrych książek. Wolny czas poświęca na dyżury w drop in oraz podróżowanie.

Jon Olveira

Pochodzi z Kraju Basków, a dokładnie z Bilbao. Ma 22 lata i studiuje na kierunku animacja społeczno-kulturowa i turystyczna na IES Saturnino de la Peña BHI w Sestao. Przebywa w Polsce w ramach ramach programu Erasmus i na 3 miesiące został wolontariuszem Drop-in. Uwielbia wspinać się w górach i na codzień jest zagorzałym kibicem Atletic Bilbao.

Weronika Andrzejewska

Studentka III roku pracy socjalnej na Akademii Ignatianum w Krakowie. Wolontariuszka w Drop-in Monar oraz wolontariuszka w programie Narkotyki na Gorącym Uczynku. Mówi o sobie: "Uwielbiam dyżury w Drop-in. Interesują mnie podróże, wysokie góry, sztuki walki, tatuaże i historia". Weronika od wielu lat jest miłośnikiem szczurów hodowlanych.
Aleksandra Żelazowska

Studentka III roku roku pedagogiki resocjalizacyjnej i profilaktyki społecznej na Akademii Ignatianum. Interesuje się niewyjaśnionymi zagadkami kryminalnymi (cold cases), a wieczory lubi spędzać z literaturą Stephena Kinga.Dawid Bieniek

Student kognitywistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, wolontariusz - pracownik środowiskowy w DROP-IN, wolontariusz w Społecznej Inicjatywie Narkopolityki i partyworker projektu Czyste Bity. Uwielbia góry, las i dalekie podróże.
Miguel Rubio

Student Erasmusa w wieku 21 lat, który studiuje nauki społeczne na uniwersytecie w Las Palmas w Hiszpanii (Universidad de Las Palmas de Gran Canaria). Pracuje od dwóch miesięcy w Drop-in jako wolontariusz, ale niedługo wraca do siebie. Jak twierdzi – bardzo się cieszy, że mógł tu pracować i pomagać osobom używającym narkotyków, bezdomnym i niepełnosprawnym.