DROP-IN


Judyta Put

Pracownik środowiskowy DROP-IN, pedagog resocjalizacji w trakcie specjalizacji w kierunku terapii uzależnień. Stworzyła projekt „Czyste Bity” i w prawie każdy weekend dba o to, aby inni bezpiecznie przeżyli imprezę. Poza zjawiskiem rekreacyjnego używania substancji psychoaktywnych interesuje się jeździectwem, tatuażem artystycznym, piercingiem oraz kuchnią wegetariańską.


Edyta Kiszczak

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z autyzmem. Stara się łączyć pracę w podejściu behawioralnym i Porozumienie bez przemocy (nurt wychowawczy skupiający się na emptycznej komunikacji i potrzebach drugiego człowieka). Zainteresowania: kultura psychodeliczna, sztuka, a szczególnie rysunek i tatuaż, języki skandynawskie i podróże na północ.
Weronika Hawryłeczko

Studentka II roku psychologii ogólnej na Uniwesytecie Jagiellońskim. Moją ulubioną gałęzią naukowa jest psychopatologia. Czas wolny spędzam w towarzystwie ukochanego psa, spacerując po okolicznych lasach. Dodatkowo jestem baristką i interesuję się poezją oraz jej interpretacją.
Siarhei Lialikau

Pochodzi z Białorusi. Z wykształcenia dziennikarz i europeistyk, z zamiłowania pisarz – felietonista i fotograf. W Drop-In pomaga komunikować się z rosyjskojęzycznymi klientami. Partyworker w projekcie Czyste Bity. Uwielbia streetworking, tutaj wykorzystuje swoje doświadczenie squattersa. Interesuje się kulturą niezależną, ideami wolnościowymi, urban exploring, kaligrafią, tańcem i kolarstwem.


Aleksandra Kopyś

Studentka IV roku psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Interesuje się głównie psychologią społeczną i neuronauką, zwłaszcza w zakresie kultury i duchowości. Pasjonatka sztuk wizualnych, gra w teatrze alternatywnym w Kielcach.
Beata Reszczyńska

Prawie-psycholożka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przyszła na chwile, by odbyć praktyki, została na dłużej. Każdy dyżur w DROP-IN traktuje jako cenne doświadczenie. W niedalekiej przyszłości widzi siebie w zawodzie psychoterapeuty. Kocha dalekie podróże oraz realizuje się artystycznie poprzez tatuowanie, szycie i malowanie.


Honorata Harsche-Zarzeczny

Pedagog resocjalizacji. Pracownik programu redukcji szkód Drop-in KRAKOWSKA 19, koordynator i realizator programu profilaktycznego Fred Goes Net, wychowawca w placówce opiekuńczo-wychowawczej typu socjalizacyjnego SIEMACHA Spot 24/7. Po pracy czas poświęca kuchni wegetariańskiej, naturalnej pielegnacji oraz swojej kolekcji roślin.


Piotr Handzlik

Piotr "Hans" Handzlik, weteran harm reduction. Pracował w krakowskich programach redukcji szkód jeszcze przed naszą erą: chodzi o drop-in na Worcella, którego Hans był jednym z jego twórców i realizatorów. Potem miał długie wakacje. Do teraz...


Filip Duski

Adwokat Krakowskiej Izby Adwokackiej, doktor nauk prawnych Wydziału Prawa i Administracji UJ. Obronił pracę doktorską na temat kryminalizacji substancji psychoaktywnych, broni też w procesach karnych. W czasie wolnym ogarnia optymalizację przestrzeni i ergonomię życia codziennego. Biega po górach.


Bartosz Michalewski

Pracownik środowiskowy, streetworker, badacz Nowych Substancji Psychoaktywnych. Z wykształcenia historyk i pedagog resocjalizacji, obecnie w trakcie kursu psychoterapii. Z zamiłowania dziennikarz muzyczny i animator kultury radykalnie awangardowej.


Hubert Kaszyński

Socjolog, kliniczny pracownik socjalny, superwizor pracy socjalnej, dr hab. prof. UJ w Instytucie Socjologii. Od 1989 roku zaangażowany praktycznie oraz badawczo w terapię i edukację w obszarze zdrowia psychicznego.


Grzegorz Wodowski

Socjolog, pracownik socjalny i specjalista terapii uzależnień. Koordynuje pracą DROP-IN, a także Poradnią MONAR.


Pracowali w dropie

Honorata Harsche-Zarzeczny

Pedagog resocjalizacji. Pracownik programu redukcji szkód Drop-in KRAKOWSKA 19, koordynator i realizator programu profilaktycznego Fred Goes Net, wychowawca w placówce opiekuńczo-wychowawczej typu socjalizacyjnego SIEMACHA Spot 24/7. Po pracy czas poświęca kuchni wegetariańskiej, naturalnej pielegnacji oraz swojej kolekcji roślin.

Katarzyna Szczerba

Studentka III roku pedagogiki specjalnej – resocjalizacji oraz II roku psychologii stosowanej na UJ. Działalność w DROP-IN rozpoczęła od praktyk studenckich. Od kilku lat działa jako wolontariuszka m.in. pracując z chorymi dziećmi. Lubi robić coś dla innych i woli słuchać niż mówić, dlatego jej pasją jest gotowanie i muzyka.
Ewa Ząbkowska

Studentka V roku Psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Interesuje się kulturą żydowską i historią II wojny światowej. W wolnych chwilach uwielbia jeździć palcem po mapie planując wymarzone podróże i uczyć się języka rosyjskiego.
Natalia Przystał

Pedagog resocjalizacji oraz psychoterapeuta w trakcie szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Jest na stażu w Poradni MONAR


Jagoda Wierzbicka

Pracownik środowiskowy. Bardzo lubi przychodzić na dyżury do DROP-IN, ale kiedy nie ma jej na Krakowskiej, projektuje i szyje ubrania (prawdziwe haute couture). Z wykształcenia psycholog, w przyszłości psychoterapeuta.


Katarzyna Pszyk

Studentka pedagogiki resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracownik środowiskowy oraz partyworkerka projektu „Czyste Bity”.

Ewa Wymazała

Studentka ostatniego roku pedagogiki resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracownik środowiskowy i streetworkerka w projekcie DROP-IN. Stażystka w Poradni MONAR.


Kamila Ogrodniczek

Prcownik środowiskowy i streetworkerka. Z wykształcenia pedagog resocjalizacji, aktualnie w trakcie kursu specjalisty terapii uzależnień. Pracuje w DROP-IN, Poradni MONAR i Oddziale Dziennym Leczenia Uzależnień Kliniki Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży. Ponadto zajmuje się fotografią, łącząc pasję z pracą.


Klaudia Wojnicka

Pracownik środowiskowy i streetworkerka projektu DROP-IN. Pracuje także jako partyworkerka w „Czyste Bity”. Z wykształcenia pedagog resocjalizacji, aktualnie w trakcie kursu przygotowującego do certyfikatu specjalisty terapii uzależnień. Od niedawna pracuje jako terapeuta w Oddziale Dziennym Leczenia Uzależnień Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Krakowie, jak również w krakowskiej Poradni MONAR.


Ewelina Ćwiertnia

Pracownik środowiskowy oraz streetworker projektu DROP-IN. Z wykształcenia pedagog, aktualnie w trakcie kursu przygotowującego do uzyskania certyfikatu specjalisty terapii uzależnień. Pracuje jako terapeuta w Poradni MONAR oraz w Oddziale Dziennym Leczenia Uzależnień Kliniki Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży SU w Krakowie.


Tadeusz Stańczyk

Jestem studentem III roku Pedagogiki Resocjalizacyjnej na Akademii Krakowskiej. Interesuję się terapią uzależnień, technikami motywacyjnymi. Lubię pomagać osobom, które walczą ze swoimi słabościami i wszelkimi nałogami. Nie lubię bezczynnie siedzieć w domu. Uwielbiam podróże te dalsze i bliższe, grę w squosha, basen i piłkę nożną.
Klaudia Homik

Studentka III roku pedagogiki resocjalizacyjnej i profilaktyki społecznej na Akademii Ignatianum. Miłośniczka gotowania, fotografii i dobrych książek. Wolny czas poświęca na dyżury w drop in oraz podróżowanie.

Jon Olveira

Pochodzi z Kraju Basków, a dokładnie z Bilbao. Ma 22 lata i studiuje na kierunku animacja społeczno-kulturowa i turystyczna na IES Saturnino de la Peña BHI w Sestao. Przebywa w Polsce w ramach ramach programu Erasmus i na 3 miesiące został wolontariuszem Drop-in. Uwielbia wspinać się w górach i na codzień jest zagorzałym kibicem Atletic Bilbao.

Weronika Andrzejewska

Studentka III roku pracy socjalnej na Akademii Ignatianum w Krakowie. Wolontariuszka w Drop-in Monar oraz wolontariuszka w programie Narkotyki na Gorącym Uczynku. Mówi o sobie: "Uwielbiam dyżury w Drop-in. Interesują mnie podróże, wysokie góry, sztuki walki, tatuaże i historia". Weronika od wielu lat jest miłośnikiem szczurów hodowlanych.
Aleksandra Żelazowska

Studentka III roku roku pedagogiki resocjalizacyjnej i profilaktyki społecznej na Akademii Ignatianum. Interesuje się niewyjaśnionymi zagadkami kryminalnymi (cold cases), a wieczory lubi spędzać z literaturą Stephena Kinga.Dawid Bieniek

Student kognitywistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, wolontariusz - pracownik środowiskowy w DROP-IN, wolontariusz w Społecznej Inicjatywie Narkopolityki i partyworker projektu Czyste Bity. Uwielbia góry, las i dalekie podróże.
Miguel Rubio

Student Erasmusa w wieku 21 lat, który studiuje nauki społeczne na uniwersytecie w Las Palmas w Hiszpanii (Universidad de Las Palmas de Gran Canaria). Pracuje od dwóch miesięcy w Drop-in jako wolontariusz, ale niedługo wraca do siebie. Jak twierdzi – bardzo się cieszy, że mógł tu pracować i pomagać osobom używającym narkotyków, bezdomnym i niepełnosprawnym.Krzysiek Grabowski

17.01.1980 - 19.05.2018

Prawnik, doktorant w Katedrze Kryminologii Wydziału Prawa i Administracji,

Pracownik Poradni MONAR w Krakowie i DROP-IN.

Krzysiek jako pierwszy pochylił się bezpośrednio nad kryminalizacją osób używających narkotyków. Zwrócił uwagę na związek pomiędzy kłopotami prawnymi naszych klientów, a brakiem ich motywacji do leczenia. Wbrew temu, co wcześniej sądzono, uważał on, że bagaż grzywien i odsiadek nie wpływa mobilizująco na możliwe zmiany w życiu.

Pomoc, której udzielał uzależnionym nie była obwarowana żadnymi warunkami typu „zacznij leczenie, a wtedy rozwiążemy twój problem prawny”. Uważał, że stawianie tego typu warunków osobom, które borykają się z tak ciężką chorobą, jak uzależnienie, nie ma sensu i jest nieludzkie. Jeśli przedmiot uzależnienia jest nielegalny, to trudno oczekiwać, aby uzależnieni nie tkwili w ciągłym konflikcie z prawem.

Przez lata, współtworzył program pomocy prawnej „Narkotyki – na gorącym uczynku” działający przy Poradni MONAR w Krakowie. Z pomocy prawnej Krzyśka korzystały tłumy osób, czasem udzielał porad na ulicy, przyłapany przez swoich klientów zanim dotarł do poradni. Wraz ze streetworkerami docierał na squaty i do noclegowni – tam również udzielał pomocy prawnej. Krzysiek dużo pisał i publikował, dzieląc się ze wszystkimi dookoła swoją wiedzą, promując swoje podejście do polityki narkotykowej i pomocy osobom uzależnionym.

Miałeś w sobie tyle energii, że jeszcze długo pozostanie ona wśród nas!
Dołącz do nas - wolontariat w programie redukcji szkód

Studiujesz psychologię, pedagogikę, pracę socjalną czy któryś z podobnych kierunków? Chciałbyś/chciałabyś zdobyć wiedzę i doświadczenie w pracy z osobami używającymi środków psychoaktywnych? W takim razie zapraszamy Cię do pracy wolontaryjnej w projekcie DROP-IN! Praca u nas jest zdecydowanie ciekawsza niż przewracanie dokumentów w biurze i bardziej kreatywna niż parzenie kawy. Poznasz interesujących ludzi i będziesz mieć dużo przestrzeni do własnej inicjatywy. Wolontariat u nas to praca w zespole złożonym z młodych ludzi, udział w szkoleniach i w superwizji.

Realizacja projektu jest w dużym stopniu oparta o pracę wolontariuszy (od przygotowywania posiłków, pomocy w korzystaniu z łaźni i prac porządkowych po pełnienie dyżurów, działania środowiskowe i asystenckie). Nasi wolontariusze uczestniczą w szkoleniach i mają okazję brać udział w konferencjach.

Prowadzimy szeroką współpracę z krakowskimi uczelniami w zakresie stażów i praktyk studenckich. Spośród osób, które odbywają praktyki i staże wyłaniani są wolontariusze, którzy pracują w niektórych projektach realizowanych przez Poradnię.