Specjalistka psychoterapii uzależnień, pedagog resocjalizacji i seksuolożka. W DROP-IN od samego początku. Prywatnie towarzyszka pieska z piekła rodem i konia – emeryta. Entuzjastka kuchni wegetariańskiej, gry w lotki i urban exploring. Buduje fortecę z książek których nie ma czasu przeczytać.
Pracownik środowiskowy DROP-IN. Udziela się także jako partyworkerka w projekcie CZYSTE BITY. Studiuje pedagogikę resocjalizacyjną na UKEN. Interesuje się tematyką substancji psychoaktywnych, myśli o pracy socjalnej oraz terapeutycznej z osobami uzależnionymi. Jej pasją są rośliny, o które dba w pracy i po pracy.
Znany również jako „Gapek” albo „Pan pielęgniarka". Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, ratownik medyczny, specjalista zdrowia publicznego. Współpracownik Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnień. Propagator i edukator zdrowotny w zakresie pierwszej pomocy w przypadku przedawkowań substancji psychoaktywnych. Na co dzień zapracowany medyk z miłością do kuglarstwa i sztuk performatywnych.
Wolontariuszka w DROP-IN, studentka ostatniego roku psychologii. Pasjonuje się pracą z ludźmi oraz prowadzeniem głębokich rozmów. W przyszłości planuje kontynuować naukę w szkole psychoterapii. W wolnych chwilach podróżuje, odkrywając kultury innych krajów.
Wolontariuszka w DROP-IN, studentka Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po zajęciach spełniająca się przedsiębiorczyni oraz działaczka na rzecz klimatu. Uwielbia wszystko, co jest vintage i koty.
Wolontariuszka DROP-IN, studentka pedagogiki resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej. Ceni sobie ludzi i rozmowy z nimi. Swoją przyszłość wiąże z pracą terapeutyczną z osobami uzależnionymi. Wolny czas najchętniej spędza w górach lub w teatrze.
Wolontariusz DROP-IN, student drugiego roku socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przyszłość wiąże z pracą socjalną oraz terapeutyczną. Najchętniej angażuje się we wszystko co ma cokolwiek wspólnego ze sztuką, od graffiti i malarstwa po grę na instrumentach i produkcję muzyczną.
Wolontariuszka DROP-IN. Z zawodu i zamiłowania pedagog, socjoterapeutka, na co dzień pracująca z dziećmi i młodzieżą. Pasjonatka astronomii i amatorskich obserwacji nieba.
Studentka psychologii oraz studiów nad buddyzmem. W tym roku broni pracę magisterską na temat dotyczący substance-linked seksu. Poza dropem jest partyworkerką w CZYSTYCH BITACH. W przyszłości planuje zrobić studia podyplomowe z seksuologii oraz szkołę psychoterapii. Po dropowych zmianach lubi leżeć w hamaku, pić miętę z cynamonem, rozwiązywać krzyżówki i przyglądać się światu.
Pracownik środowiskowy DROP-IN. Ukończyła pedagogikę resocjalizacyjną i na co dzień pracuje z młodymi ludźmi. Pasjonuje się odkrywaniem świata drugiego człowieka i jego indywidualnością. Swoją przyszłość wiąże z działalnością w terapii uzależnień. Poza pracą uwielbia spotykać się z ludźmi i doświadczać nowych wyzwań.
Pracownik środowiskowy DROP-IN. Skończyła psychologię na Uniwersytecie Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Poza Drop-in udziela się także w hostelu, pracuje w programie wczesnej i interwencji dla młodych osób korzystających z substancji psychoaktywnych Fred goes net oraz jest ko-terapeutą grupy dla osób uzależnionych w Poradni Monar. Prywatnie lubi książki kryminalne, siatkówkę oraz gotowanie.
Pracownik środowiskowy DROP-IN. Psycholog, pracownik redukcji szkód, koordynator projektu FreD Goes Net, a także psycholog w przedszkolu. W roku 2023 odbył staż w projekcie AMOK w Amsterdamie. Prywatnie żeglarz i podróżnik. Lubię dobrą książkę i jeszcze lepsza muzykę.
Piotr "Hans" Handzlik, weteran harm reduction. Pracował w krakowskich programach redukcji szkód jeszcze przed naszą erą: chodzi o drop-in na Worcella, którego Hans był jednym z jego twórców i realizatorów. Potem miał długie wakacje. Do teraz...
Adwokat Krakowskiej Izby Adwokackiej, doktor nauk prawnych Wydziału Prawa i Administracji UJ, gdzie obronił pracę z zakresu kryminalizacji substancji psychoaktywnych. Prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką. Stały współpracownik stowarzyszeń MONAR oraz PROBACJA. Konsultant Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego.
Socjolog, pracownik socjalny i specjalista terapii uzależnień. Koordynuje pracą DROP-IN, a także Poradnią MONAR.
Krzysiek jako pierwszy pochylił się bezpośrednio nad kryminalizacją osób używających narkotyków. Zwrócił uwagę na związek pomiędzy kłopotami prawnymi naszych klientów, a brakiem ich motywacji do leczenia. Wbrew temu, co wcześniej sądzono, uważał on, że bagaż grzywien i odsiadek nie wpływa mobilizująco na możliwe zmiany w życiu.
Pomoc, której udzielał uzależnionym nie była obwarowana żadnymi warunkami typu „zacznij leczenie, a wtedy rozwiążemy twój problem prawny”. Uważał, że stawianie tego typu warunków osobom, które borykają się z tak ciężką chorobą, jak uzależnienie, nie ma sensu i jest nieludzkie. Jeśli przedmiot uzależnienia jest nielegalny, to trudno oczekiwać, aby uzależnieni nie tkwili w ciągłym konflikcie z prawem.
Przez lata, współtworzył program pomocy prawnej „Narkotyki – na gorącym uczynku” działający przy Poradni MONAR w Krakowie. Z pomocy prawnej Krzyśka korzystały tłumy osób, czasem udzielał porad na ulicy, przyłapany przez swoich klientów zanim dotarł do poradni. Wraz ze streetworkerami docierał na squaty i do noclegowni – tam również udzielał pomocy prawnej. Krzysiek dużo pisał i publikował, dzieląc się ze wszystkimi dookoła swoją wiedzą, promując swoje podejście do polityki narkotykowej i pomocy osobom uzależnionym.
Miałeś w sobie tyle energii, że jeszcze długo pozostanie ona wśród nas!
Studiujesz psychologię, pedagogikę, pracę socjalną czy któryś z podobnych kierunków? Chciałbyś/chciałabyś zdobyć wiedzę i doświadczenie w pracy z osobami używającymi środków psychoaktywnych? W takim razie zapraszamy Cię do pracy wolontaryjnej w projekcie DROP-IN! Praca u nas jest zdecydowanie ciekawsza niż przewracanie dokumentów w biurze i bardziej kreatywna niż parzenie kawy. Poznasz interesujących ludzi i będziesz mieć dużo przestrzeni do własnej inicjatywy. Wolontariat u nas to praca w zespole złożonym z młodych ludzi, udział w szkoleniach i w superwizji.
Realizacja projektu jest w dużym stopniu oparta o pracę wolontariuszy (od przygotowywania posiłków, pomocy w korzystaniu z łaźni i prac porządkowych po pełnienie dyżurów, działania środowiskowe i asystenckie). Nasi wolontariusze uczestniczą w szkoleniach i mają okazję brać udział w konferencjach.
Prowadzimy szeroką współpracę z krakowskimi uczelniami w zakresie stażów i praktyk studenckich. Spośród osób, które odbywają praktyki i staże wyłaniani są wolontariusze, którzy pracują w niektórych projektach realizowanych przez Poradnię.